Smartfon jest przydatny zarówno do rozrywki jak i do pracy. Możemy załatwić przez niego wiele spraw biznesowych, ale także odprężyć się oglądając filmy lub słuchając muzyki. Jest to również świetny pomysł na prezent dla najbliższych. Możemy kupić smartfon dla dziecka na urodziny, komunię lub bierzmowanie, a z pewnością ucieszy się z takiego prezentu. Na rynku mamy wiele modeli smartfonów, z których wybierzemy ten dopasowany do naszych potrzeb.

Jaki smartfon wybrać?

Gdy zastanowimy się do czego będziemy używać naszego telefonu, to możemy zacząć poszukiwania wymarzonego smartfona. Mamy na rynku dostępnych wiele modeli, dlatego musimy zdecydować czy zależy nam na wydajności urządzenia, czy wolimy mieć dobry aparat. Chyba że wybierzemy model z wyższej półki cenowej, to wtedy dostaniemy smartfona z dobrym aparatem i wydajnym procesorem. W wyborze musimy także zdecydować o systemie operacyjnym urządzenia.

Na rynku są dwa najpopularniejsze oprogramowania. Jest to android dostępny na większej ilości telefonów oraz iOS, który jest dostępny na wszystkich urządzeniach firmy Apple. Jeśli korzystamy z innych urządzeń tej firmy to dobrym wyborem będzie iPhone. Są to jedne z najdroższych smartfonów dostępnych na rynku, jednak ich cena idzie w parze z jakością. Dzięki temu, że firma Apple produkuje urządzenia z własnym systemem operacyjnym, są one dużo bardziej wydajne. W nowszych modelach mamy także wysokiej jakości aparaty, które pozwolą na robienie zdjęć wysokiej jakości. Ceny smartfonów tej firmy dochodzą nawet do siedmiu tysięcy złotych. Warto także dodać, że akcesoria do telefonów są również dużo droższe niż w przypadku urządzeń z androidem.

Jeśli dobry aparat jest dla nas najważniejszy w telefonie, to warto zwrócić uwagę na smartfony firmy Huawei. Najnowsze modele posiadają aparat o rozdzielczości nawet 48 megapikseli. Pozwoli to nam na robienie zdjęć wysokiej jakości. Dzięki temu z powodzeniem możemy nagrać film. Oprogramowanie w aparacie samo dobierze odpowiednie ustawienia do panujących warunków. Dodatkowo możemy śmiało robić zdjęcia przy słabym oświetleniu w ciągu dnia i w nocy, co w słabszych telefonach nie jest możliwe. Ceny najnowszych smartfonów tej firmy wahają się w okolicach 2000-3000 złotych.

Smartfony, na które również warto zwrócić uwagę to urządzenia firm Samsung i LG. Ceny są podobne do telefonów z firmy Huawei. W podobnej półce cenowej dostaniemy urządzenia, które spokojnie poradzą sobie z najnowszymi grami. Wadą może być słabszy aparat, jednak damy nim radę zrobić dobre zdjęcia. Są to dość popularne firmy na polskim rynku, a użytkownicy są z nich zadowoleni.

W wyborze smartfona zwróćmy uwagę na to, żeby procesor był jak najbardziej wydajny. Dodatkowo do grania w nowsze gry będziemy potrzebować minimum 8 gigabajtów pamięci ram i przynajmniej 64 gigabajty pamięci na dysku, jednak im więcej tym lepiej. Dodatkowo przydatny będzie internet Lte. Aparat powinien mieć rozdzielczość przynajmniej 20 megapikseli, co pozwoli na robienie zdjęć dobrej jakości. Powyższe wymagania są minimalne, żeby czerpać korzyści z telefonu. Wiadomo, że jeśli dodajemy zdjęcia na portalach społecznościowych to warto wybrać telefon z lepszym aparatem. To samo tyczy się lepszego procesora i większej ilości pamięci ram, jeśli chcemy grać w najnowsze gry.

Jeśli szukamy dobrego telefonu w niskiej cenie, to warto sprawdzić ofertę firmy Xiaomi. Produkują oni smartfony w niskich cenach, które są wystarczające do codziennego użytkowania. Za kwotę około tysiąca złotych dostaniemy dobry telefon, który posłuży nam przez długi czas. Oczywiście za taką cenę nie pogramy w najnowsze gry, jednak w te nieco starsze spokojnie możemy grać. Smartfony te posiadają stosunkowo dobry aparat jak na półkę cenową, w której się znajdują. Dodatkowo są wydajne, co pozwoli na płynne korzystanie z telefonu. Jest to dobry i tani wybór na każdą kieszeń. Dodatkowo firma ta oferuje także szereg akcesoriów do telefonów, takich jak np. słuchawki bezprzewodowe czy opaski sportowe, które są przydatne dla osób trenujących.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here