Anime cieszy się niemalejącą popularnością na całym świecie. Animowane filmy rozpoczęły swoją karierę w Japonii i szybko wydostały się poza granice wyspy. Często są określane mianem „bajek dla dzieci”, co jest dość mylącym pojęciem, ze względu na oryginalną kulturę Japonii.

Wśród anime można znaleźć pełnometrażowe filmy, kilku odcinkowe seriale oraz produkcje składające się z tysięcy kolejnych epizodów. Czerpią z kultur i mitologii całego świata i tak jak filmy kinowe, dzielą się na wiele gatunków: fantasy, historyczne, wojenne, kryminalne, horrory czy romanse. Odbiorca w każdym wieku i z dowolnymi poglądami znajdzie dla siebie tytuły, które sprostają jego wymaganiom.

Jakie anime polecacie?

Z filmów pełnometrażowych, na szczególną uwagę zasługuje „Mononoke Hime”, opowiadające o zmaganiach natury z postępującą techniką ludzi. Choć tytuł jest dość stary i w kinach pojawił się w 1997 roku, to wciąż zachwyca, zarówno starannością wykonania, jak i przedstawionymi problemami ludzkości, które w dalszym ciągu pozostają aktualne.
Kolejnym filmem jest znana pozycja, która wzbudziła wiele kontrowersji i doczekała się swojego remake’u: „Ghost in the Shell”. Film science fiction, w którym grupa agentów poszukuje znanego hakera – Władcę Marionetek. Wspaniałe przedstawienie przyszłości, poruszająca tematykę naruszania prywatności ludzi oraz granice, jakie jest w stanie pokonać człowiek, by walczyć o swoje prawa.

bajka japońska

„Wilcze dzieci” jest dla odmiany spokojniejszym filmem, w którym młoda kobieta poślubia wilkołaka, a po jego śmierci ucieka z miasta, szukając spokoju na wsi, z dala od ludzi.
Wzruszającym anime jest „Spirited Away: w krainie Bogów”, opowiadającym niezwykłe przygody młodej Chihiro, która rusza w podróż pełną magii i niebezpieczeństw, by odnaleźć zaginionych rodziców.
„Akira” jest wciągającym filmem science fiction, w którym młody chłopak z gangu motocyklowego zostaje porwany i zostają na nim przeprowadzone eksperymenty genetyczne. Ich skutkiem jest zyskanie potężnych mocy, nad którymi młodzieniec nie jest w stanie zapanować, przez co powoli popada w psychozę i niszczy wszystko co stanie mu na drodze.

W serialach anime, jest wiele intrygujących tytułów, które warte są uwagi i dokładnego poznania.
„Sword Art Online” jest jedną z popularniejszych produkcji ostatnich czasów. Przedstawia historię graczy, którzy podłączyli się do gry w Wirtualnej Rzeczywistości i zostali tam uwięzieni. Żeby odzyskać wolność muszą pokonać wrogów i zdobyć ostatnie piętro tajemniczej wieży.
„Clannad” jest wzruszającym filmem z gatunku okruchy życia. Przedstawia młodzieńczą miłość oraz licealne przeżycia dwójki uczniów. Pełen wzruszeń tytuł, przy którym niejeden widz uroni morze łez.

„Btooom” opowiada o grupie ludzi, którzy zostali zesłani na tajemniczą wyspę. Trafiają tam ludzie, którzy prowadzą niewłaściwy tryb życia i narażają się tym swoim bliskim, przez których zostają zgłoszeni do uczestnictwa. Na wyspie mają grać w tytułową grę: Btooom. Każdy z uczestników dostaje zestaw bomb, a jego zadaniem jest zebrać komplet kryształów wczepionych w ręce przeciwników.
„Campione!” potrafi wciągnąć starszych widzów. Opowiada o chłopaku, który w tajemniczych okolicznościach zostaje tytułowym Campione, czyli królem królów. Od tej pory jego zadaniem jest obrona ludzkości przed boskimi wysłannikami.

anime

„Death Note” jest znanym tytułem wśród fanów anime. Przedstawia historię młodego chłopaka o pseudonimie Kira. W jego ręce trafia tytułowy Notatnik Śmierci, który pozwala mu zabić dowolną osobę. Musi jedynie znać jej imię i wiedzieć jak wygląda. Postanawia wykorzystać nowe zdolności do walki ze zbrodniarzami, jednak granica pomiędzy dobrem, a złem, szybko się zaciera.
„Mirai Nikki” to intrygująca pozycja, w której główni bohaterowie dostają telefony z dziennikami, o różnych właściwościach. Przepowiadają najbliższą przyszłość, mówią o poczynaniach innych graczy oraz wiele innych. Organizatorem gry jest umierający bóg, a zwycięzca turniej zajmie jego dotychczasowe miejsce.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here