Kiedy czujemy się dobrze, nic nie boli, to chce się nam wszystko robić bez mrugnięcia okiem. Człowiek jest wtedy rześki, poczucie humoru dopisuje i wszystko jest w porządku. Kiedy jednak w naszym organizmie zaczyna się coś dziać niepokojącego, wówczas jesteśmy nie do życia.
Odbija się to przede wszystkim na naszych bliskich osobach, które niejednokrotnie chciałyby coś nam doradzić, w czymś ewentualnie pomóc, a my działamy na te osoby w sposób bardzo odpychający i najlepiej w takich chwilach chcielibyśmy, aby dały nam święty spokój i mówiąc językiem bardziej ostrzejszym po prostu się od nas odczepiły.
To znak, że wypadałoby iść do lekarza ponieważ złe samopoczucie, może być zalążkiem czegoś poważniejszego i dobrze by było, aby pewne kwestie z naszym lekarzem skonsultować. Tak się łatwo mówi. Pójdę do lekarza. Jest tylko mały problem, że jeżeli chodzi o nas samych, niechętnie tam się udajemy, natomiast jeżeli miałoby to dotyczyć najbliższej nam osoby, wówczas najlepiej za rączkę zaprowadzilibyśmy członka rodziny lub przyjaciela do przychodni i najchętniej także zlecili pełną diagnostykę. Dobrze to o nas świadczy, że dbamy o swoich bliskich, ale w takiej sytuacji, kiedy to właśnie nam zaczyna powoli organizm szwankować, też musimy wstawić go na tak zwany przysłowiowy warsztat i zobaczyć co mu konkretnie jest.
Jakie badania?
Przede wszystkim to zależy od sytuacji, w jakiej się w danej chwili znajdujemy. Ważną kwestią jest to, czy w aktualnym momencie nie przebywamy jakichkolwiek przewlekłych, a często poważnych chorób. Od tego to właśnie zależy, które badania lekarz zaleci. Przede wszystkim, a raczej można powiedzieć, że z całą pewnością, zaleci wykonanie badania naszej krwi. Z wyników badań krwi, można wiele wyczytać. Dlatego też są one wykonywane przy realizacji wszelkiej diagnostyki organizmów istot żywych. Jakie badania krwi?
W zależności od ewentualnych chorób, na które cierpimy, lekarz może zlecić odpowiednie badania. Mogą to być na ten przykład: Poziom potasu we krwi, enzymy wątrobowe, wskaźnik bilirubiny, poziom insuliny, wskaźnik poziomu cholesterolu we krwi, a także wielu innych bardzo ważnych hormonów, które pozwolą nam na ustalenie przyczyn dolegliwości z jakimi udamy się do naszego lekarza. Należy pamiętać, że podczas wizyty lekarskiej, nie możemy nadużywać pewnych reguł, do których należą między innymi: Nadmierne wymuszanie na lekarzu wypisywania niejednokrotnie niepotrzebnych recept, wymyślanie dodatkowych objawów, dzięki którym będziemy mogli pozyskać dany lek.
Takie postępowanie prowadzić może jedynie do wielu niepotrzebnych ingerencji chemicznych w naszym organizmie, a to jeszcze bardziej potęguje nasze złe samopoczucie. Lekarz chcąc nam bardzo pomóc, przepisuje coś, co w rzeczywistym efekcie nam szkodzi, a my mamy wtedy doskonały pretekst, aby na takiego lekarza sobie do naszych sąsiadów lub znajomych ponarzekać. To zjawisko głównie występuje u naszych kochanych seniorów, którzy ze względu na brak wiedzy są niejednokrotnie nie uświadomieni w kwestii czyhających na nich zagrożeń.
Dlatego też trzeba robić wszystko, aby tego typu zachowania skutecznie ograniczać. Podsumowując nasze rozważania dotyczące tego aspektu medycznego. Nie postępujmy egoistycznie wobec ludzi, którzy tak naprawdę chcą nam pomóc. To my często poprzez swoje Ego, wprowadzamy niepotrzebny zamęt w całej sprawie. Bądźmy uczciwi w stosunku do naszych lekarzy, a wówczas oni będą mieli tę możliwość, aby postawić trafniejszą diagnozę, na podstawie rzeczywistego obrazu dolegliwości.
Łatwo jest kogoś zranić, wystawiając fałszywą opinię na jego temat. Trudno jest natomiast wszystko to naprawić. Czasami bywa tak, że jest to po prostu nie możliwe. Tak jak lekarz składając przysięgę mówi, że nie będzie szkodził pacjentowi, tak pacjent też powinien sobie zrobić podstawowy rachunek sumienia i też postanowić, że będzie wobec lekarza postępował w sposób uczciwy, nie naruszając jego dobrego imienia, co też poprzez rozpowiadanie niepotrzebnych plotek, niestety się bardzo często uwidacznia.