Pierwsza komunia święta to bardzo ważna chwila dla każdego dorastającego dziecka. Ale czy to wydarzenie ma jeszcze w ogóle pewien wymiar duchowy, wymiar czysto metafizyczny?

Niestety, mamy teraz czasy, gdy liczy się przede wszystkim materializm, więc dzieciaki najbardziej w tym dniu czekają na prezenty, te często drogie i bardzo modne, ale też na szczęście takie dużo tańsze, a kreatywne i edukujące. Więc co dziś kupić, co obecnie wybrać, jaki prezent na komunie? Trudne pytania prawda? Niekoniecznie, o czym się przekonacie.

Wszystko oczywiście zależy od zasobności naszego grubego portfela i od tego, czy pełnimy funkcję chrzestnych, czy jednak nie. A jesteśmy tylko dalekim wujkiem, kuzynem i ciocią. Jeśli to pierwsze, to musimy się przygotować niestety na spory wydatek. Ale nie na żaden rower itp. To już dawna przeszłość, popularny podarunek, rzecz z dawnej, minionej epoki. Teraz modne są np. hulajnogi i deskorolki elektryczne, a także konsole do gier, quady czy nawet niesamowite drony; ogólnie mówiąc, prezenty po kilkaset, a nawet kilka tysięcy złotych!

komunia

Ale i tak wiele zależy też od tego, czy jedziemy na komunię do chłopca czy dziewczynki, a także od charakteru danego dziecka – musimy więc dobrze poznać, jakie ma ono upodobania. Jednakowoż, jeśli nie chcemy przeznaczać dużo pieniędzy i nie jesteśmy ojcem chrzestnym lub matką chrzestną, to przecież możemy wybrać coś tańszego, ale bardzo kreatywnego. Lista jest tutaj dość długa, jest w czym bez problemu wybierać. W sklepach internetowych są nawet osobne kategorie z prezentami na pierwszą komunię świętą. A tam mamy bardzo różnorodne propozycje: od mini gadżetów, czyli nowinek technologicznych po rzeczy pozwalające rozwinąć inteligencję dzieciaków..

Na przykład niezły będzie laptop, ale taki niedrogi, znacznie tańszy, służący głównie do nauki, a nie zabawy. Albo tablet i inne podobne urządzenie, też spełniające walor edukacyjny. To nie wszystko. Można postawić także na coś bardziej tradycyjnego. Niechaj będzie to bardzo praktyczny, elektroniczny zegarek, czyli smartwatch z lokalizatorem GPS i tak zwaną funkcją SOS Kids. Dzięki niemu rodzice nie będą się martwić, gdzie aktualnie jest ich ukochana pociecha, bo o zgubienie się na wakacjach czy feriach, gdzieś w tłumie czy na plaży bowiem nietrudno.

Do rozważenia jest także czytnik e-booków, szczególnie dla tych dzieciaków, które kochają czytać książki w takiej właśnie nietypowej formie, choć chyba lepsza jest i tak książka w postaci papierowej, np. seria o „Harrym Potterze” czy nawet specjalne wydanie, w ładnej oprawie Biblii, a także, pozostając przy tematyce czysto religijnej, złoty medalik oraz łańcuszek, czyli najważniejsze pamiątki związane z uroczystością pierwszej komunii! Z inny pomysłów, dobrym będą gry. Ale nie te na konsole i komputery stacjonarne, a te planszowe lub wymagające czasu i kreatywności, pobudzające umysł do działania. Nie tylko typowy Chińczyk czy Warcaby. ale też te stanowiące logiczne wyzwanie.

przyjęcie

To świetne i mądre źródło zabawy, szczególnie, że mogą z niego korzystać nie tylko dzieci, ale też cała rodzina. Czy to kultowe „Monopoly” czy np. wymagające błyskawicznego refleksu „5 sekund”. Ogromny jest wybór takowych gier. Wystarczy wejść do Empiku i podobnego sklepu i spojrzeć kolejno na półkę. Zawrót głowy murowany! Kilkadziesiąt złotych wystarczy, by takie prezent zakupić. Najważniejszy, by dziecko było zadowolone. Jaki prezent na komunie? To pytanie nie powinno już spędzać snu z powiek.

Dobrym pomysłem będzie też bilet na spektakl dla dzieci, czy na seans kinowy jakiegoś popularnego filmu animowanego. a nawet wypad do Zoo – niekoniecznie tego dużego, w dużym mieście. Ale też jakiegoś mini-zoo, gdzie poza zwierzątkami, na zwiedzających czekają także liczne atrakcje: przejazd ciuchcią, ognisko i pieczenie kiełbasek czy fitpark. Jak więc widać, pomysłów nigdy nie powinno zabraknąć. Choć do maja jeszcze daleko, już warto wybrać, na który prezent zapolować. Czy coś bardziej rozrywkowego, czy może jedna edukującego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here