Większość ludzi wie, że cukier jest szkodliwy dla zębów, ale niewiele osób wie dlaczego. Kompletując zaopatrzenie gabinetu weź pod uwagę, że mogą Ci się przydać narzędzia, które pomogą to wyjaśnić Twoim pacjentom.

Zaopatrzenie gabinetu dentystycznego dopasowane do walki z cukrem

Jama ustna jest pełna bakterii. Jest ich wiele dobrych dla ekosystemu jamy ustnej i kilka złych. Złe bakterie żywią się cukrem, tworząc kwasy, które niszczą szkliwo zębów.

My, Polacy, spożywamy ogromne ilości cukru tygodniowo, średnio 700 gramów, co w przybliżeniu przekłada się na 170 łyżeczek do herbaty. Warto wiedzieć, że cukry dodaje się do produktów codziennego użytku na różne sposoby, próbując zamaskować je innymi powiązanymi słowami, w tym:

  • sacharoza
  • glukoza
  • fruktoza
  • melasa
  • sok owocowy
  • miód

Te przebrania można znaleźć na etykietach produktów z wartościami odżywczymi. Wszystko, co zawiera ponad 22,5 grama cukru na 100 ml, jest uważane za produkt o wysokiej zawartości cukru, natomiast zawartość poniżej 5 gramów cukru na 100 gramów jest uważana za produkt o niskiej zawartości cukru. Pierwszym krokiem do ograniczenia spożycia cukru jest wiedza o zawartości cukru w kupowanych produktach, a w tym o dziwo – sklep dentystyczny również może pomóc.

Śniadanie

To najważniejszy posiłek w ciągu dnia, dlatego zadbajmy o to, aby był on odpowiedni. Wiele płatków znanych marek ma wyjątkowo wysoką zawartość cukru. Spróbuj zastąpić te zboża zamiennikami, takimi jak owsianka. Spróbuj zastąpić cukier owocami, takimi jak banan czy rodzynki, popularnym zamiennikiem jest również dodanie moreli do owsianki. Daj innym przykład, a zobaczysz poprawę. Dodatkowo hurtownia stomatologiczna może mieć materiały edukacyjne w tym zakresie dla Twojego gabinetu.

Bardziej lubisz tosty? Staraj się unikać białego pieczywa i sięgnij po alternatywy, takie jak pełnoziarniste lub zbożowe, ponieważ mają one znacznie wyższą zawartość błonnika. Produkty do smarowania, takie jak dżemy i czekolada, są bogate w cukier, należy ich używać mniej niż zwykle lub wypróbować zamienniki o niskiej zawartości tłuszczu. Wprowadzenie tych zmian może potencjalnie zmniejszyć nawet 70 gramów cukru (!) z tygodniowego spożycia. Tutaj również sklep dentystyczny Warszawa może zaproponować ciekawe pomoc edukacyjne, wystarczy o to zapytać.

Ograniczenie spożycia cukru można przeprowadzić na wiele sposobów i nie trzeba wielkich poświęceń, aby zauważyć różnicę. Niezależnie od tego, czy dodasz jeden cukier do swojej herbaty, czy też wyeliminujesz słodkie płatki zbożowe, ograniczając spożycie cukru, możesz mieć pewność, że Twoje zęby białe i zdrowe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here