Niby nie jest to rzecz niezbędna, ale jakże skutecznie potrafi ona umilić życie. Oglądanie telewizji jest jedną z ulubionych rozrywek wszystkich Polaków, dlatego istnieje 99% prawdopodobieństwo, że sam zajmujesz się nim w wolnych chwilach.

Gdy wracasz zmęczony z pracy, w której musiałeś akurat słuchać nagan od szefa lub spotkały cię inne nieprzyjemne sytuacje, marzysz już wyłącznie o tym, by rozłożyć się na swojej wygodnej kanapie lub łóżku, zaszyć się pod kocem z miską popcornu i włączyć ulubiony serial, który skupi momentalnie całą twoją uwagę i odciągnie ją od niechcianych myśli. Telewizor po prostu trzeba w domu mieć, ale dobrze by było, by przy okazji był on urządzeniem funkcjonalnym, atrakcyjnym i nowoczesnym. No to jaki telewizor kupić? Oto kilka podstawowych zasad, których powinieneś się trzymać na zakupach.

Telewizor nie jest akurat takim sprzętem, który mógłbyś regularnie wymieniać. Kupujesz go raz, a potem korzystasz z niego latami, dlatego głupotą byłoby sięgać po niego w momencie, gdy akurat nie dysponujesz większą gotówką. Lepiej trochę zaoszczędzić, a dopiero potem udać się na zakupy. Jeżeli więc twój budżet póki co nie jest w zbyt dobrym stanie, postanów sobie, że każdego miesiąca odłożysz ze swojej pensji przynajmniej dwieście złotych (a najlepiej zróbcie to razem z partnerką lub partnerem), by już po roku móc sobie pozwolić na inwestycję w wymarzony i idealnie dopasowany do twoich potrzeb model.

Jaki telewizor kupić

Tanich telewizorów na ogół też po prostu nie opłaca się kupować. Nie dość, że sprawiają one więcej problemów niż pożytku, to jeszcze do tego potrafią tak szybko się psuć i niszczyć, że już po paru tygodniach trzeba je naprawiać, a po kilku miesiącach zastępować nowymi. Mawiają, że tylko bogatych ludzi stać na kupowanie tanich rzeczy. Brzmi dziwnie, ale jeżeli zastanowisz się na tym stwierdzeniem, na pewno dojdziesz do wniosku, że jest w nim sporo prawdy.

Spontaniczne decyzje też nie będą niczym mądrym. Jeżeli nagle zapragnąłeś zamienić swój stary telewizor na coś zupełnie nowego i znacznie bardziej nowoczesnego, jesteś bardziej skłonny do nieprzemyślanego roztrwonienia pieniędzy. Wybierasz się zatem do najbliższego sklepu z urządzeniami RTV i AGD, po czym natychmiastowo dajesz się namówić na coś, czego w ogóle nie planowałeś kupować. Nawet nie jesteś w stanie przemyśleć swojej decyzji. Doświadczony sprzedawca potrafi tak zmanipulować klienta, by ten już po kilku minutach rozmowy udał się do kasy z nowym telewizorem. Oczywiście zyskuje na tym tylko sprzedawca.

To on dostaje spory profit ze sprzedaży konkretnego produktu, dlatego nic dziwnego w tym, że od razu poleca ci poszczególne sprzęty, gdy tylko przekroczy próg sklepu. Uważaj na takie sztuczki. Nie daj się zwieść i wcześniej przygotuj się do planowanych zakupów. Poszukaj w Internecie różnych poradników dotyczących tego, jaki telewizor kupić i przeczytaj dokładnie przynajmniej kilka z nich. Oczywiście ekspedienci czasem mogą ci dobrze doradzić, jednak zawsze podchodź do ich wypowiedzi ze sporym dystansem.

telewizor

Ogólna jakość telewizora i to, jak będzie się on u ciebie sprawdzać, zależy oczywiście od wielu jego parametrów i funkcji, ale tą podstawą cechą urządzeń jest oczywiście ich wielkość. Niektórzy uważają nawet, że nie ma czegoś takiego jak zbyt duży telewizor. Coś w tym jest. W tym momencie tych małych telewizorów po prostu nie opłaca się kupować, bo są one znacznie mniej wygodne i prędzej czy później bywają zastępowane urządzeniami o szerszych i wyższych ekranach.

Dobry telewizor pozwoli ci na stworzenie takiego małego kina domowego w niewielkim nawet mieszkaniu. Zapewnij więc sobie i całej swojej rodzinie optymalny poziom wygody. Większe telewizory są oczywiście droższe od tych mniejszych, ale to dzięki nim możesz poczuć się w salonie tak, jak gdybyś rzeczywiście siedział w kinie – a nic za to nie płacisz. Weź jednak także pod uwagę przewidywaną odległość między kanapą a telewizorem. To właśnie ona powinna wyznaczyć najlepszą dla ciebie wielkość samego urządzenia przeznaczonego do oglądania telewizji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here