Nie ma wątpliwości, że czas spędzony w przydomowym ogrodzie jest idealny, aby móc się zrelaksować po ciężkim dniu. Zielony teren w okresie letnim jest też miejscem organizacji biesiad w gronie rodziny i przyjaciół oraz zamienia się w atrakcyjny plac zabaw dla najmłodszych. Warto urządzić go tak, aby móc przebywać w nich w pełnym komforcie. Podstawowym wyposażeniem okazują się meble ogrodowe. Jeśli chcesz zainwestować w te, które będą służyć przez wiele sezonów, poznaj wskazówki przydatne podczas zakupów. 

Aspekty praktyczne

Meble ogrodowe muszą być oczywiście reprezentacyjne i estetyczne, natomiast szczególną uwagę zwraca się na ich funkcjonalność. Meble w ogrodzie muszą być przede wszystkim wygodne, aby móc z nich korzystać przez wiele godzin i rzeczywiście dawały możliwość wypoczynku. Bez względu na to, czy wybierzesz narożnik ratanowy na taras czy Twoim wyborem będzie leżanka do opalania, zwróć uwagę na kilka istotnych czynników. 

Liczy się trwałość materiału, z jakiego zostały wykonane meble ogrodowe. Niektóre rzeczywiście pięknie się prezentują i swoim designem pasują do ogrodowej aranżacji, natomiast przetrwają jedynie jeden sezon, po czym znowu będziesz musiał wydawać pieniądze na kolejny komplet. 

Znacznie lepiej sprawdzą się meble z technorattanu, odporne na brud, łatwe w utrzymaniu czystości, do tego odporne na promienie słońca, deszcz, wysokie i niskie temperatury. Technorattan wyglądem przypomina naturalną wiklinę, natomiast wykazuje znacznie lepszą trwałość. To lepszy wybór, aniżeli meble o konstrukcji z naturalnego drewna, które pomimo impregnacji mogą ulegać zniszczeniu na niezadaszonych tarasach, kiedy nie są zabezpieczone przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. 

Trwałość nie jest jedynym atutem dobrych mebli ogrodowych. Inwestorzy zwracają uwagę również na to, aby meble były wygodne w ustawianiu czy przenoszeniu, ale pozostawały optymalnie stabilne. Świetnie sprawdzają się na przykład meble modułowe, które udaje się zestawiać według własnych potrzeb lub specyfiki ogrodowej przestrzeni, na przykład rozmiarów tarasu. 

Najczęściej wybierane są meble składane, które po sezonie można schować i nie zajmują zbyt dużo miejsca w garażu czy schowku. 

Meble ogrodowe a styl przydomowej przestrzeni 

Czy panuje moda na meble ogrodowe? Oczywiście, że tak. Meble ogrodowe na sezon 2022 to przede wszystkim te zgodne z aranżacjami skandynawskimi, loftowymi, ale też retro. Dzisiaj wciąż ogromną popularnością cieszą się ogrody klasyczne, które można uzupełniać bardziej dekoracyjnymi meblami. Te udaje się wybierać, uwzględniając ich formę czy kolor. Świetnie sprawdzą się sofy, pufy, fotele, leżanki i ogrodowe huśtawki. Nie zapomnij też o stole, przy którym odbywać się będą rodzinne imprezy grillowe albo niedzielne obiady. Ważne, aby meble w ogrodzie uzupełniały całą aranżację, mogą stanowić doskonały dekor i wpływać na klimat zielonego terenu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here