Każdy większy magazyn i hurtownia nie mogą obejść się bez pojemników i skrzyni magazynowych. W ostatnim czasie bardzo popularne stały się skrzyniopalety składane, zwane również kistenami. Pozwalają one na uproszczenie wszelkich procesów logistycznych i organizacyjnych.

Co to są skrzyniopalety składane?

Kisteny plastikowe mają sporą pojemność, dzięki temu zmieścić w nich można bardzo wiele rzeczy lub produktów. Umożliwiają sprawną logistykę i transport towaru, zabezpieczają go przed uszkodzeniem i zabrudzeniem. Skrzyniopalety składane są wykonane z materiału, który odporny jest na uszkodzenia mechaniczne, na wilgoć, nie dopuszcza także wody do towarów. Kisteny plastikowe odporne są na ciężkie nawet warunki atmosferyczne, dlatego można je przewozić nawet w chłodniach.

Kisteny plastikowe – jakie mają zalety?

Skrzyniopaleta wymiary może mieć różne. Każda z nich może być z pokrywką, albo z innymi akcesoriami. Wszystkie jednak łączy to, że po złożeniu zajmują bardzo mało miejsca, a zapakowane, wypełnione towarem po brzegi można układać na stosy. Jest to bardzo praktyczne rozwiązanie, zwłaszcza w transporcie. Skrzyniopalety składane mają dużą trwałość i żywotność, wytrzymają nawet kilkuletnie użytkowanie. Pojemniki te są łatwe do utrzymania w czystości i nie potrzeba do nich specjalnych środków do mycia, wystarczy zwykła woda. Każdy z nich, w którym przewożona jest żywność, powinien posiadać specjalne atesty, które dopuszczają do bezpośredniego kontaktu z żywnością.

Rodzaje skrzyniopalet plastikowych

Skrzyniopalety plastikowe mogą występować w trzech podstawowych rozmiarach, takich jak Big Box, Big Box Maximus i Geobox. Wszystkie są zaprojektowane tak, aby maksymalnie chronić przewożony towar. Do swoich kistenów plastikowych każdy producent dołącza różne, dodatkowe akcesoria. Będą to drzwiczki, pokrywy dostępowe, samonastawne kółka, zatyczki spustowe i wiele, wiele innych.Na rynku dostępnych jest mnóstwo rodzajów skrzyniopalet składanych, w różnych kolorach, przy czym dominuje szary. Warto je nabyć do swojej firmy, ponieważ jest to inwestycja długofalowa, która szybko się zwróci.Niektórzy producenci oferują możliwość wypożyczenia kistenów plastikowych, a także innych pojemników magazynowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here