Planujesz remont w domu? Może jesteś na etapie tworzenia projektu? Szukasz koloru ścian, który będzie do Ciebie pasował? Masz może swój ulubiony styl wnętrz? Nie wiesz, jakie są? To nic trudnego! W poniższym artykule dowiesz się, jaki kolor do salonu wybrać!
Remonty, planowanie, wykończenie to jedna z gorszych czynności w życiu człowieka.

Natomiast oczywiście są osoby, które uwielbiają remontować, wprowadzać zmiany. Aczkolwiek, co zrobić w momencie, gdy nie ma pomysłu na zmianę koloru ścian? My przychodzimy z pomocą. Przybliżymy w prosty sposób, jakie są style wnętrz. Być może masz już swój ulubiony. Jeśli nie, to może dasz się namówić na to, aby odkryć taki! Przedstawimy Ci, jakie są nowoczesne i klasyczne style, które nadają się do salonu w Twoim domu, czy mieszkaniu. Zatem, do dzieła!

Propozycja 1. Jasna kolorystyka ścian w salonie

Najbardziej uniwersalny, często stosowany styl to styl skandynawski. Jest on bardzo uniwersalny. Charakteryzuje go prostota i minimalizm! Kolory ścian, które pasują do tego stylu to przede wszystkim biel. Kolor biały w różnych odcieniach to najlepsza barwa, która jest charakterystyczna dla stylu nowoczesnego. Pięknie prezentuje się bowiem z drewnianymi, jak i czarnymi, białymi meblami. Wszystko zależy od efektu, jaki ma zostać uzyskany. Kolejny kolor, który wprowadzi nutkę nowoczesności to szary.

Szary kolor jest neutralny, nie rzuca się mocno w oczy. Sprawdzi się zarówno w salonie o dużej, jak i małej powierzchni. Można go wzbogacić o kolorowe, wyraziste ozdoby i dekoracje. Ciekawym rozwiązaniem może okazać się to, aby na przykład salon pomalować różnymi barwami. Być może świetnie będzie wyglądać ściana (tam gdzie jest telewizor), gdy będzie w czarnym kolorze? Zrobić lekki kącik kinowy, w bardzo prosty sposób. Warto rozważyć taką propozycję!

w salonie

Propozycja 2. Beż – król klasycznego salonu

Beż! To idealna propozycja koloru, który sprawdzi się w salonie! Jest często stosowany, w szczególności w salonie o klasycznym stylu. W szczególności, gdy występują w nim drewniane meble. Zarówno te zdobione, jak i proste. Na ścianie pięknie będą prezentować się beże o ciepłym natężeniu! Przede wszystkim kolor beżowy spowoduje, że wnętrze nabierze ciepłej i rodzinnej atmosfery!

Propozycja 3. Urban jungle – odrobina zielonego szaleństwa
O tak, to zdecydowanie propozycja dla osób, które kochają roślinność i wszystko to, co jest z nią związane. Urban jungle charakteryzuje to, że nawiązuje między innymi do egzotycznej roślinności. Świetnym pomysłem jest to, aby chociaż jedną ścianę pomalować na ciemnozielony kolor. Wówczas styl urban jungle, zostanie bardzo podkreślony!

Propozycja 4. Retro styl w Twoim salonie
A może tak odrobina kolorowego szaleństwa? Ten wielokolorowy styl jest zdecydowanie dla osób, które lubią kolory! Czerwona, niebieska, żółta ściana? Możliwości w tym stylu jest wiele! Wszystko zależy od tego, jaki kolor jest Twoim ulubionym. Najlepiej, żebyś to Ty czuł się w tym kolorze, który będzie zdobił salon. Wówczas warto w salonie wykorzystać kolorowe meble. Pięknie będą prezentować się kolorowe sofy i fotele! Do dzieła!

salon

Przybliżyliśmy Ci style, które są chętnie wykorzystywane w salonach. Wybierz ten, który najbardziej odpowiada Twoim preferencjom i upodobaniom. Wolisz spokojny, czy bardziej wyrazisty styl? Najbardziej uniwersalny jest styl skandynawski. Pasuje zarówno na mniejsze, jak i większe powierzchnie w salonie. Najbardziej wyrazisty styl to styl retro – jest tam istne szaleństwo kolorystyczne!

Najważniejsze jest to, aby wybrać kolor zgodnie ze swoimi oczekiwaniami. Nie tylko kolor ścian jest najważniejszy. Wówczas jest on podkładem, do tego, aby stworzyć piękną aranżację w salonie. Szczególnie za aranżację odpowiadają dekoracje i dodatki. Najlepiej dobrać takie, które odpowiadają do konkretnego stylu. W salonie mile widziane są narożniki, sofy, fotele, wazony, świece, koce oraz dużo poduszek. Nie można zapomnieć o stolikach kawowych i szafce pod telewizor. Na ścianie będą pięknie prezentować się obrazy i pamiątkowe zdjęcia w ramkach!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here