Żyjemy w państwie, które w zdecydowanej większości (około 90%) jest krajem katolickim i wierzącym. Nie dziwi więc dlaczego chrzest, pierwsza komunia, bierzmowanie i ślub są u nas jednymi z kilku najważniejszych wydarzeń w życiu każdego z nas.

Każdy z nas chce kiedyś w swoim życiu związać się z drugą bratnią duszą na całe życie. Zdecydowana większość ślubów kościelnych w Polsce następuje między 20 a 30 rokiem życia obu małżonków. Organizacja ślubu i wesela jest ekstremalnie ciężkim przedsięwzięciem (a także bardzo drogim – koszty ślubu i wesela zaczynają się od 5000 złotych, a kończą nawet na 30-40 tysiącach złotych), które spoczywa na barkach pani i pana młodego. Ustalenie w których kościele odbędzie się ślub, wybór dekoracji, sukni ślubnej, garnituru dla pana młodego, samochodu którym para młoda przyjedzie do kościoła, na dodatek organizacja wesela – a więc wybór sali, cateringu, alkoholi, tortu i wystroju. Wszystko to zabiera mnóstwo czasu, ale jest usprawiedliwione tym, że ślub jest prawdopodobnie jednym z najważniejszych wydarzeń w życiu każdego człowieka.

Jednym z najważniejszych, a nie najważniejszych, ponieważ bez wątpienia dla każdej pary najważniejszym i najpiękniejszym momentem w życiu są narodziny pierwszego dziecka. Większość dzieci rodzi się w ciągu pierwszych dwóch lat od zawarcia związku małżeńskiego.

jaki prezent na chrzest

Utrzymanie dziecka w obecnych czasach wiąże się z bardzo dużymi kosztami. Chodzi tu zarówno o kupno produktów codziennego użytku, takich jak pampersy, talk, leki czy specjalistyczne jedzenie, ale również o rzeczy, które każdy niemowlak i młodsze dziecko musi posiadać. Musimy kupić naszemu dziecku ubranka i mieć na uwadze, że za jeden czy dwa miesiące trzeba będzie kupić kolejne bo z obecnych wyrośnie. Trzeba będzie mu również kupić zabawki, zwłaszcza te edukacyjne. Będziemy musieli również pomyśleć o pierwszym wózeczku i foteliku do samochodu. Bardzo ważny jest też zakup stołu do karmienia, a także łóżeczka, które przez pierwsze dwa lub trzy lata będzie umieszczone w naszej sypialni.

Chrzest dziecka to kolejny bardzo ważny element w jego życiu o którym każdy odpowiedzialny rodzic musi pamiętać już zaraz po narodzinach.

Kiedy dziecko powinno zostać ochrzczone? Zdania co do wyboru terminu chrztu naszego dziecka są podzielone. Część osób jest zdania, że im szybciej, tym lepiej, ponieważ chrzest to zbyt ważna uroczystość żeby ją odkładać. Dlatego chrzest dziecka powinien nastąpić w ciągu pierwszych kilku miesięcy od narodzin naszej pociechy. Druga grupa osób reprezentuje zdanie, że nie należy się spieszyć i nasze dziecko powinno dojrzeć fizycznie i psychicznie do tak stresującego wydarzenia jakim jest chrzest. Dlatego też chrzest powinien nastąpić nie wcześniej niż po 2 latach od urodzenia. Trend ten jest coraz bardziej popularny i coraz częściej spotyka się pary, które chrzczą swoje dziecko kiedy to ma trzy, a czasem nawet cztery lata. Kościół Katolicki nie nakłada żadnej górnej granicy jeżeli chodzi o wiek chrzczonej osoby i nawet osoba pełnoletnia może się ochrzcić.

chrzest dziecka

Jeżeli chrzest, to również i przyjęcie, tudzież impreza. Organizowanie przez rodziców przyjęcia z okazji chrztu ich dziecka, to coś co jeszcze 20 lat temu wcale nie było czymś aż tak popularnym, ale obecnie jest to coraz częściej spotykanie.

Przyjęcie z okazji chrztu organizowane jest najczęściej w wynajętej sali restauracji lub domu organizującego przyjęcia. Najczęściej na taką imprezę zapraszana jest jedynie najbliższa rodzina młodych rodziców, dlatego liczba uczestników takiego przyjęcia wynosi zazwyczaj około 20-30 osób. Niemniej nie jest to tanie wydarzenie i koszt takiego przyjęcia to około 3 do 5 tysięcy złotych.

Ważnym elementem takiego przyjęcia są prezenty dla ochrzczonego dziecka. Jaki prezent na chrzest jest najlepszy? Dominują tutaj prezenty znane ze ślubów, czyli koperta z pieniędzmi i życzenia, ale z racji że jest to przyjęcie na cześć dziecka, to bardzo często dawane są mu również zabawki. Popularne są też prezenty takie jak wózek dla dziecka czy też fotelik.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here