Każda kobieta chce wyglądać dobrze i stylowo, bez względu na to, na jaką okazje się ubiera. Czy to jest strój do pracy, czy na spotkanie z przyjaciółmi lub bardzo ważna uroczystość, na przykład wesele, każda z pań zawsze chce wyglądać wyjątkowo i czuć się w tym stroju dobrze. Czasami nie sam strój, nie to czy jest zgodny z najnowszymi trendami jest ważne, a samopoczucie kobiety, która ma w nim wystąpić, bo choćby miała na sobie najmodniejszą kreację, a nie będzie się czuła w niej komfortowo, to może zepsuć jej całą uroczystość lub wyjście.

Przeglądając katalogi modowe, można zauważyć, że styliści w tym sezonie szczególnie upodobali sobie dwa kolory – morską zieleń oraz granatowy. Jeśli nie występują one w ubiorze, to jako akcent w dodatkach. Są to kolory niezwykle twarzowe, które pasują do każdego typu urody. Zarówno blondynki o niebieskich oczach ( u których te kolory podkreślają właśnie błękit ich oczu), szatynki z ciemną karnacją ( u nich kolor niebieski oraz morski podkreślają opaleniznę), jak i kobiety o rudym odcieniu włosów ( u nich kolory te równoważą jaskrawość włosów) wyglądają w wyżej wymienionej kolorystyce bardzo atrakcyjnie.

Fasony, na które szczególnie powinno się obecnie stawiać, to sukienki. Najmodniejsza jest, bez zmian od dłuższego czasu, kobiecość. Bardzo rzadko w katalogach można znaleźć męskie kroje, czy też tak do niedawna popularne garnitury dla kobiet. Kobiecość podkreślana przez rożnej długości sukienki, dopasowane czy też zwiewne, to niepodważalny trend, z którym trudno się kłócić.

Jeśli zdecydujemy się na kreację w jednym z tych kolorów, to pojawia się pytanie o dodatki. Nieodłącznym atrybutem każdej kobiety są przede wszystkim buty i torebka.

Wybór butów do granatowej sukienki

Granat jest bardzo dobrym kolorem pod względem dodatków, a to dlatego, że możemy wybierać pomiędzy odcieniami cielistymi, pudrowym różem, a dla bardziej odważnych pań istnieje propozycja pod postacią srebrnych gładkich szpilek lub z dodatkiem cyrkonii. Jedyne czego należałoby unikać przy wyborze butów do granatowej sukienki, to jaskrawe kolory oraz oranże, chyba że nasza sukienka jest wyjątkowo ekstrawagancka, a taki kolor butów tylko podkreśli indywidualizm pani, która ma ją na sobie. Z tego artykułu dowiesz się jakie inne buty i dodatki pasują do granatowej sukienki.

Jaka torebka do granatowej sukienki?

Minęły już czasy kiedy, torebka musiała być w tym samym odcieniu co buty, raczej stawia się na klasykę czyli czerń, lub coś ekstrawaganckiego. Jeśli na przykład buty są stonowane, zdecydujemy się na cieliste, to możemy zaszaleć z torebką, tak żeby przykuwała wzrok, może być wysadzana kamieniami, bądź mieć jakiś jaskrawy akcent. Natomiast jeśli buty już są takim mocnym akcentem, to torebka już nie powinna, ponieważ zamiast eleganckiego zestawu wyjdzie kiczowata kombinacja rodem z Bollywood.

Oczywiście na to jakie dodatki dobierzemy do naszej kreacji ma wpływ to z jakiej okazji ubieramy sukienkę. Zupełnie inaczej sprawa się przedstawia w sytuacji wyjścia do pracy, gdzie raczej nie możemy sobie pozwolić na szaleństwo, tutaj raczej należało by się skłonić ku klasyce. W przypadku na przykład wesela, jest zupełnie przeciwnie.

Jeśli zdecydujemy się już na sukienkę w kolorze granatowym i wiemy jakie dodatki były by dla nas najlepsze, to należy się zastanowić nad tym jaki krój sukienki byłby dla nas najbardziej odpowiedni. Wszystko w tej kwestii zależy od tego jaki mamy typ figury.
Zupełnie inny fason będzie odpowiedni dla kobiety o figurze gruszki, inny do jabłka, a jeszcze inny klepsydry.

Każdy z tych typów sylwetki ma atuty, które należy strojem podkreślić, ale i mankamenty, które każda kobieta chce maksymalnie zamaskować.

Jeśli przed zakupem sukienki, nie jesteśmy pewne jaki typ sylwetki posiadamy, najlepiej skonsultować to z paniami, które pracują w sklepie. Ekspedientki najlepiej znają asortyment jaki znajduje się w sklepie i bez problemu wskażą sukienki, które najlepiej będą do nas pasowały. Nieraz to sukienka, na którą nigdy byśmy nie zwróciły uwagi, wygląda na nas rewelacyjnie. Najlepiej jest poprosić o kilka modeli jednocześnie, aby mieć porównanie, a także możliwość wyboru.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here