Kolorowy czy stonowany? Jak powinien wyglądać portfel dla nastolatka?

0
1305

Chcesz kupić dorastającemu synowi portfel? Zastanawiasz się czy zainwestować w model wykonany ze skóry naturalnej, czy postawić na portmonetkę z tworzywa sztucznego? Myślisz o tym czy dodatek powinien być w stonowanej kolorystyce czy bardziej wyrazistej? Jeśli tak, czytaj dalej.

Wbrew pozorom wybór młodzieżowego portfela nie jest tak prosty, jak mogłoby się wydawać. Dzieci i dorastający nastolatkowie mają dziś spore wymagania co do akcesoriów, którymi mają się posługiwać. Przywiązują ogromną uwagę do codziennych stylizacji i wszystkich dodatków. Rodzice często nie rozumieją czemu nie zakładają ubrań, które im kupują. A odpowiedź jest prosta. Dzisiejsza moda rządzi się swoimi prawami, a współczesny nastolatek, który pilnie śledzi trendy nie pozwoli sobie na żadne od niej odchylenia. Często nie jest to jego widzimisię, ale presja otoczenia. Nie sposób z tym walczyć, lepiej się pogodzić i do zakupu kurtki, butów czy właśnie portfela podejść na poważnie.

Przejdźmy jednak do szczegółów…

Co powinien posiadać portfel dla nastolatka?

portfel dla nastolatka

Nie ma chyba osoby dorosłej, która nie korzystałaby z portfela. Potrzebny do codziennego funkcjonowania nadal pozostaje najczęściej kupowanym dodatkiem. Nawet fakt,  że obecnie nosimy w nim o wiele mniej rzeczy niż kiedyś, nic w tej kwestii nie zmienił. Jeszcze parę lat temu zarówno kobiety, jak i mężczyźni w swojej portmonetce chowali zarówno gotówkę, drobne pieniądze, jak i dokumenty, a nawet zdjęcia bliskich. W dobie kart płatniczych, zdjęć przechowywanych w telefonach i możliwości płacenia smartfonem – niewiele się zmieniło. Portfel damski czy męski, to nadal dodatek w którym chowamy wizytówki i karty bankomatowe. Te drobne przedmioty muszą mieć przecież swoje miejsce. Chodzi zarówno o kwestie praktyczne, jak i te dotyczące bezpieczeństwa.

modny portfel

A jak wiadomo, nasze dzieci też coraz częściej noszą przy sobie własne karty. Poza tym kieszonkowe w postaci drobnych czy kilku papierowych pieniędzy muszą gdzieś chować. Co więcej dzisiejsza młodzież bardzo często posługuje się  biletami komunikacji miejskiej. Do szkoły dojeżdża z pobliskich miejscowości. Mieszkając w dużych miastach jeździ z kolei tramwajami. By takie drobiazgi się nie gubiły, muszą mieć wyznaczone miejsce. Oczywiście można chować je na dno plecaka. Korzystniejsza jest jednak mała przestrzeń w portfelu.  Jedno, wyznaczone miejsce, to o wiele większa pewność i bezpieczeństwo dla pieniędzy czy karty.

portfel

Portfele dla nastolatków powinny mieć dość dużo kieszonek. Tak, by dawały możliwość przejrzystego rozplanowania zawartości. Swoje miejsce musi mieć gotówka, ewentualny dowód osobisty, legitymacja szkolna czy karta. Nie bez znaczenia pozostaje też materiał wykonania. Ponadto dodatek, z którego korzystać ma nastolatek powinien być zgodny z obowiązującymi trendami. To wyjaśniliśmy już na początku.

Czy portfel młodzieżowy powinien być wykonany z naturalnej skóry?

Młodzieżowe portfele można nabyć w wersji ze skóry. Wielu rodziców zastanawia się jednak czy taki model jest konieczny w przypadku nastolatka… Na pewno takie rozwiązanie uważa się za najlepsze. Dlaczego? Ponieważ dodatki wykonane z naturalnej skóry są trwałe, solidne i ponadczasowe. Oczywistym jest fakt, że młody człowiek w przeważającej większości żyje intensywnie. Nie zwraca też uwagi na zabiegi pielęgnacyjne drobnych akcesoriów, a naturalna skóra z pewnością mu to wybaczy. Nasze dziecko będzie mogło tym samym dodatkiem posługiwać się dłuższy czas, nawet kilka lat.

W przeciwieństwie do portfela wykonanego z materiału sztucznego. Nawet przy delikatnym obchodzeniu się z nim, po czasie pojawiają się na materiale przebarwienia, rysy i pęknięcia.

portfel młodzieżowy

Niektórych rodziców martwi jednak cena portfeli skórzanych. Na szczęście tani portfel w wersji skórzanej można znaleźć w Internecie. Markowe modele w sklepach online pochwalić się mogą niższą ceną z wielu powodów. Najważniejszym jest oczywiście sposób prowadzenia butiku. Ograniczone koszty takiego biznesu wpływają na ceny proponowanych produktów. Tanie portfele młodzieżowe, które dodatkową wykonane są z naturalnej, trwałej skóry, to idealna propozycja dla tych, którzy szukają rozwiązań praktycznych i atrakcyjnych cenowo. Wystarczy tylko włączyć komputer!

Modne portfele męskie, to obecnie portfele slim. Myśląc o dodatku dla nastolatka, na pewno warto wziąć je pod uwagę.

Czym się wyróżniają? Przede wszystkim małymi gabarytami. Są cienkie i bez problemu mieszczą się w kieszeni spodni czy kurtki. W tym miejscu warto sobie jednak zadać pytanie tytułowe. Zdecydować się na kolory czy stonowany model? Podpowiadamy!

Skórzany portfel dla młodego mężczyzny – stonowany czy kolorowy?

Portfele ze skóry naturalnej, to w większości modele w czarnej lub brązowej kolorystyce. Dodatek w tym stylu uważany jest za uniwersalny i bezpieczny, idealny jako prezent. Kupując portfel osobie dorosłej, klienci najczęściej stawiają właśnie na jego stonowaną kolorystykę. Portfel młodzieżowy nie musi jednak taki być.

Modne portfele męskie

Na rynku dostępne są przecież zarówno portfele ozdobione ciekawy wzorami, jak i portfele młodzieżowe w wyrazistych barwach. Wybór jest naprawdę ogromny. Decydując się na konkretny model powinniśmy wziąć pod uwagę gust nastolatka. Jeśli na co dzień ubiera się on dość odważnie, nic nie stoi na przeszkodzie, by sprezentować mu rzucający się w oczy dodatek. Kiedy natomiast jest minimalistą, lepiej postawić na uniwersalną kolorystykę. Fakt jest jednak taki, iż to, że portfel wykonany jest z naturalnej skóry nie oznacza, że nie może być zaprojektowany w oryginalny sposób.

Idealny portfel dla nastolatka z punktu widzenia zarówno rodzica, jak i młodego człowieka?  W dużym skrócie, to model z możliwością doboru koloru i wzoru, solidnym materiałem wykonania oraz atrakcyjną ceną. Co ciekawe, zamawiając konkretną portmonetkę w sprawdzonym, godnym polecenia butiku, możemy liczyć na gustowne, firmowe pudełko. Dzięki niemu prezent dociera do nas w formie gotowej do wręczenia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here