Wiele osób na co dzień boryka się z problemem związanym ze zbyt suchymi ustami i to niezależnie od pory roku. W związku z czym nieustannie poszukują sprawdzonego, a co ważniejsze skutecznego rozwiązania, dzięki któremu będą mogli cieszyć się odpowiednio nawilżonymi i odżywionymi ustami.

Szminki lub błyszczyki to te kosmetyki, po które zazwyczaj sięgamy w momencie, gdy chcemy zadbać o odpowiednie nawilżenie ust. Jednak warto jest pamiętać, że nie każdy z wymienionych produktów pozwoli nam na skuteczne rozwiązanie problemu związanego ze zbyt suchymi ustami. Tak naprawdę, aby zachować ich właściwe nawilżenie, powinniśmy o nie dbać przez cały rok, a nie tylko w okresie, w którym obserwujemy ich największe wysuszenie. Aby uchronić nasze usta przed szkodliwymi czynnikami w postaci m.in. nadmiernej ilości promieni słonecznych, silnego wiatru, mrozu, czy też niskich temperatur, warto jest sięgnąć po kosmetyki o sprawdzonym składzie.

Główne przyczyny suchych ust

Do najbardziej powszechnych czynników, które mogą doprowadzać do stanu, w którym uskarżamy się na ciągle suche usta, możemy zaliczyć m.in.:

– odwodnienie organizmu,

– długotrwałe narażenie na działanie promieniowania słonecznego,

– częste oblizywanie warg,

– uwarunkowania genetyczne,

– alergiczne, kontaktowe zapalenie skóry,

– niewłaściwa pielęgnacja,

– niskie temperatury, silny wiatr i mróz.

Warto jest również pamiętać, że suchość ust w niektórych przypadkach, może być wywołana przez stosowane leki, zwłaszcza te będące pochodnymi witaminy A.

Prosty i skuteczny sposób na nawilżenie ust

Z myślą o wszystkich tych osobach, które chcą zadbać o odpowiednie nawilżenie ust, a tym samym borykają się z problemem związanym z ich nadmiernym wysuszeniem, powstała pomadka Oeparol. Wspomniany kosmetyk, na co z pewnością należy zwrócić uwagę, dostępny jest w dwóch wariantach tj.:

– pomadka everyday – ze względu na zawartość kompleksu OleaSheaButter, który został połączony z olejem z nasion wiesiołka, jest w stanie zapewnić skuteczną pielęgnację i ochronę naszym ustom; przyspiesza regenerację popękanego naskórka, przeciwdziała podrażnieniom; zapewnia odpowiednie odżywienie; chroni przed działaniem takich czynników jak np. klimatyzacja, niekorzystne warunki pogodowe oraz zanieczyszczenia.

– pomadka sunnyday – dzięki niej usta są właściwie zabezpieczone przed niekorzystnym działaniem promieni UV, co było możliwe do osiągnięcia poprzez połączenie filtrów UVA/UVB z olejem z nasion wiesiołka; dodatkowo zapewnia skuteczną pielęgnacje i nawilżenie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here