Szeroka oferta sklepów obuwniczych sprawia, że wiele klientek miewa problemy z wyborem. Trudno się temu dziwić – produktów jest bowiem tak dużo, że niełatwo jest wskazać te, które okażą się najlepsze. Zwłaszcza gdy mowa jest o tak kapryśnej porze roku, jak jesień. W tym czasie pogoda może zmienić się o 180 stopni. Wszystko to sprawia, że warto przygotować się na każdą ewentualność.

Pozwoli na to obuwie uniwersalne, odpowiednio dostosowane nie tylko do wyzwań stawianych przez pogodę, ale również własnych potrzeb i wymagań. W jaki sposób je wybrać? Na co zwrócić uwagę? Kluczowa w tym wszystkim wydaje się cholewka, a mówiąc dokładnie, sposób jej wykonania.

Wybieramy najlepsze buty na jesień

W sieci często znaleźć można pytania odnośnie tego, jakie buty na jesień wybrać. Klientki sklepów zastanawiają się między innymi nad tym, czy cholewka obuwia powinna być krótka czy długa. Oczywiście oba rozwiązania mają swoje wady i zalety.

Krótkie botki cenione są przede wszystkim ze względu na bardzo atrakcyjny, elegancki wygląd. Szczególnie wtedy, gdy zostaną wykonane z materiałów wysokiej jakości (na przykład ze skóry). Świetnie pasują one zarówno do stylizacji codziennych, jak i tych formalnych, a także przygotowywanych na specjalne okazje.

Ładny design to jednak nie wszystko. Pod uwagę trzeba wziąć również sporą swobodę, jaką zapewniają. W żaden sposób nie uciskają nóg, dzięki czemu mogą być noszone przez cały dzień, bez obawy o bolesne odciski. Kolejną zaletą jest bardzo szeroka oferta produktowa – botki na niskich i wysokich obcasach, z perforowanymi cholewkami, z odkrytymi palcami, z dodatkowymi ozdobami. Każda kobieta jest w stanie znaleźć coś dla siebie.

Jeśli zaś chodzi o wady, wspomnieć należy, że krótkie botki nieco gorzej sprawdzają się przy bardzo niskich temperaturach. Konieczne jest więc założenie grubych spodni lub rajtuzów. Pod tym względem lepszym wyborem mogą okazać się buty o dłuższej cholewce, sięgającej łydek lub kolan. Zapewniają one bowiem świetną izolację termiczną. Do tego dochodzi skuteczna ochrona przed wiatrem i wilgocią. Takie obuwie warto więc zakładać wówczas, gdy pogoda nie dopisuje.

Ze względu na sposób wykonania, mogą okazać się one jednak cięższe, co także wpływa na komfort chodzenia. Oczywiście wiele zależy od konkretnych modeli obuwia. Jakie więc produkty wybrać? Najlepiej oba! W ten sposób zabezpieczymy się na wszystkie kaprysy jesieni. Zyskamy również buty, które z łatwością dobierzemy do rozmaitych kreacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here