Czy może być coś lepszego niż piękna pogoda, spokój i wspaniałe widoki? Wszystkie te rzeczy brzmią cudownie, prawda? A gdzie można znaleźć te wszystkie wspaniałe rzeczy? Odpowiedź jest prosta. Cypr – wczasy.

Cypr jest to wyspa położona we wschodniej części Morza Śródziemnego, granicząca u wybrzeży z Syrią, Turcją i Libanem. Jest to wspaniałe miejsce łączące w sobie piękne, górzyste krajobrazy z cudownymi, słonecznymi i gorącymi plażami, nad pięknym i czystym morzem. Cypr jest to miejsce w którym mieszają się różne kultury, a podczas wczasów będziemy mieć okazje zapoznać się z ich prawdziwą mieszanką, gdyż na Cyprze silne są wpływy zarówno kultury greckiej, jak i tureckiej i każda z nich odcisnęła swoje piętno na kulturze i charakterze tego pięknego kraju.

Wczasy na Cyprze to wspaniała przygoda i niepowtarzalna możliwość do poszerzenia swoich horyzontów i przeżycia wspaniałych zdarzeń. Ludność tego kraju jest nastawiona niezwykle przychylnie wobec przyjezdnych, a gościnność tych ludzi jest wprost wspaniała. Cypr, jako kraj ze świetnie rozwiniętą turystyką może się poszczycić posiadaniem wspaniale rozbudowanej bazy turystycznej, na która składają się hotele o najwyższym standardzie jakości, jak i infrastruktura, której wzorowa organizacja sprawia, że zwiedzanie tego miejsca jest niezwykle komfortowe i bezproblemowe.

Najwyższym szczytem Cypru jest Olimbos, który ma 1951 m n.p.m, więc jest co zdobywać dla miłośników górskich wspinaczek. Także miłośnicy historii w czasie wczasów na Cyprze znajdą coś dla siebie, gdyż historia tego regionu gdzie pierwsze oznaki osadnictwa sięgają kilku tysięcy lat przed nasza erą jest niezwykle barwna i ciekawa, gdzie na przestrzeni dziejów mieszały się różne kultury i wpływy, min. greckie czy osmańskie.

Wczasy na Cyprze są niezwykle atrakcyjne także ze względu na fakt, że Cypr od 2004 roku jest członkiem Unii Europejskiej i jako taki wjazd na terytorium Cypru jest pozbawiony wszelkich formalności dla obywateli Polski. Wczasy na Cyprze to także świetna okazja dla smakoszy wina, gdyż Cypr słynie z wina doskonałej jakości. Cypr jako kraj, w którym dominująca religią jest prawosławie podczas wczasów jest świetnym miejscem do poznania tego odłamu chrześcijaństwa, na Cyprze znajduję się wiele obiektów architektury sakralnej różnych religii, które dostarczają niezapomnianych wrażeń. Podczas wczasów na Cyprze będziemy mieć także możliwość obejrzeć Obiekty wpisane na światową listę UNESCO, a do tych obiektów należą:

– Zabytki architektoniczne w rejonie Pafos
– Zdobione kościoły regionu Troodos
– Stanowisko neolityczne Chirokitia

Jeśli chodzi o obyczaje panujące na Cyprze, to należy zaznaczyć, że Cypryjczycy są narodem niezwykle otwartym i kontaktowym. Nie należy być zdziwionym ani zaskoczonym, kiedy zupełnie nieznana osoba podejdzie do nas i zacznie rozmowę, uśmiech Cypryjczyków jest wręcz zaraźliwy! Nie pozostaje więc nic innego, niż dołączyć do milionów turystów, którzy każdego roku odwiedzają ten piękny i słoneczny kraj i swoje wczasy spędzić własnie tam!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here