Jakie buty warto kupić

Czy wiesz, że chociaż to kobiety wpadają w tzw. szał zakupów, to jednak mężczyźni wydają na buty więcej? Według statystyk przeciętny Polak wydaje miesięcznie 350 złotych na obuwie. Jeszcze więcej na ten zakup przeznaczają panowie, którzy mają wyższe wykształcenie, to średnio 535 złotych. Jakie buty wybierają najczęściej?

Jakość ma znaczenie

Rzeczywiście, wysoka cena nie zawsze świadczy o najlepszej jakości wyrobu, natomiast akurat w przypadku butów ten czynnik ma duży związek. Najczęściej wybierane są buty skórzane, dobrej, światowej marki. Dlaczego? Ponieważ nie lubimy kupować butów często, a te ze skóry są o wiele trwalsze. Z powodzeniem można w nich chodzić co najmniej kilka sezonów. Buty dobrej jakości są oddychające, nie rozklejają się, zabezpieczają stopę, nie powodują deformacji ani otarć. Dobierając je odpowiednio do pory roku czy panujących warunków atmosferycznych, mamy gwarancję ochrony przed mrozem albo wręcz przeciwnie, przed nadmierną potliwością stóp w okresie letnim. W dobrych butach udamy się nie tylko na spacer, ale spędzimy też całodniową wycieczkę za miastem.

Buty światowej marki

O ile nie zwracamy tak dużej uwagi do kolejnej pary spodni czy koszulki, to już buty wybieramy o wiele staranniej. Znaczenie ma dla nas marka butów, najlepiej kiedy jest to ta premium, ekskluzywna. W Polsce powodzeniem cieszą się buty EA7 Emporio Armani, bo nabywając sportowe Sneaker Peeker tej marki mamy gwarancję należytego wykonania, komfortu codziennego chodzenia i oczywiście obuwia wykonanego zgodnie ze światowymi trendami mody.

Co ciekawe, coraz częściej buty stają się naszą wizytówką oraz dodatkiem stylizacyjnym całego outfitu. To one są zawsze widoczne, świadczą o naszym stylu i guście. Coraz więcej osób uznaje, że lepiej mieć jedną, ale porządną i dobrej firmy parę butów, aniżeli kilka typu „no name”.

Modowe trendy

Buty wybieramy nie tylko, patrząc na porę roku, wygodę czy codzienne użytkowanie. Patrzymy też na kanony mody i trzeba przyznać, że te zmieniają się w każdym sezonie. Pewne jest, że największą popularnością od lat cieszą się buty sportowe, które dopasujemy do każdej, nawet tej eleganckiej stylizacji. Garnitur i trampki? Oczywiście, że tak – taki outfit jest powszechny, jeśli uwzględnimy styl miejski, uliczny.

Obuwie eleganckie typu pantofle czy szpilki kupujemy zdecydowanie rzadziej i wydajemy na nie mniej. To również obuwie, które jest klasyczne, uniwersalne, ponadczasowe. Raz kupione z powodzeniem założymy na wielkie uroczystości w ciągu kolejnych kilku lat.

Ile butów mamy w swoich szafach? To kwestie względne, natomiast wylicza się, że statystyczna Polka posiada nawet 17 par butów, a Polak 7 par obuwia. Kobiety częściej wybierają buty gorszej jakości, za to zwracają większą uwagę na cenę i korzystają z sezonowych wyprzedaży. Mężczyźni nabywają kolejną parę butów, kiedy rzeczywiście jej potrzebują, nie skupiają się na kosztach, ale własnych potrzebach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here